football jerseys wholesale | Authentic Jerseys Wholesale | sports jerseys wholesale | football jerseys wholesale | throwback nba jerseys | Wholesale Soccer jerseys | chinese wholesale jerseys | Cheap Jerseys | Cheap NFL Jerseys

Фоторепортаж із розсадника Шевченківського лісництва ДП “Вигодське лісове господарство”

Дві основні відмінності створення ЛК на схилах гір полягають у бідності ґрунтових умов та обмеженнях логістики. Беручи до уваги особливості ґрунтового покриву на схилах гір, коли під тонким шаром родючого ґрунту відразу йде суміш глини та каміння, місцеві лісівники можуть забезпечити прийнятну приживлюваність лише завдяки використання садивного матеріалу з закритою кореневою системою – рослинам хоча б для старту на «лісокультурних площах» потрібно створити сприятливі умови. Це можна забезпечити лише переміщенням рослин з розсадників у гори з кореневою системою охопленою певним об’ємом родючого ґрунту. Здавалося б, немає нічого нового у вирощуванні садивного матеріалу у касетах чи контейнерах, але, як показала практика, не вдається без пошкодження перемістити сіянці з ЗКС з розсадника на десятки кілометрів по гірським дорогам, після чого вручну донести до місць створення лісових культур.

У ДП «Вигодське лісове господарство» цю проблему вирішили шляхом удосконалення технології вирощування садивного матеріалу із закритою кореневою системою. За один вегетаційний сезон, чи навіть за 2-3 місяці до створення лісових культур сіянці пересаджуються у мішечки з агроволокна. Таким чином отримуємо комбіновану технологію виробництва садивного матеріалу із поліпшеною кореневою системою.

На першому етапі сіянці вирощуються двома класичними способами:

  • у відкритому ґрунті в коробах
  • в пінополістирольних блоках (у теплицях)

Наступного року (для буку та модрини) або через один рік (для ялини та ялиці) навесні садивний матеріал викопується або виймається з EPS-блоків і пікірується до наповнених збагачених торфосубстратом мішечків з агроволокна 19 г/м2. Об’єм таких мішечків становить не менше 500 мл., тобто окрім усіх плюсів закритої кореневої системи саджанці отримують додатково запас міцності у вигляді поживного грунту, що є значною перевагою на початку їх зростання на лісокультурних площах в складних гірських умовах.

Під час пересадки садивний матеріал сортується на той, що буде висаджений найближчим часом, і той, котрий ще буде дорощуватися до стандартних розмірів. Саджанці із кореневою системою у мішечках переміщаються на відкриті майданчики – розставляються в коробах, де забезпечено полив.

Окрім комбінованого способу виробництва садивного матеріалу, застосовується також одноетапна технологія (без пікірування та пересадки) – насіння дерев висівається відразу в мішечки наповнені торфосумішшю. Цей спосіб прийнятний для швидкоростучих видів.

Рекомендації щодо поліпшення даної технології

Для оптимального використання площі теплиць можна застосовувати касети з меншим розміром луночок. Спеціально спроектовані для таких цілей касети HIKO V-50 застосовуються у технологіях (в тому числі і у Львівському ЛСНЦ), котрі передбачають двоетапне вирощування садивного матеріалу – або з дорощуванням у відкритому грунті, або з пікіровкою у касети з більшим об’ємом луночок.

Застосування таких касет, окрім економії площі теплиці (881 рослин на м2), завдяки наявності бокових щілин запобігає закручуванню кореневої системи та стимулює утворення додаткових коренів.

Також досвід вирощування садивного матеріалу у сучасних лісових розсадниках демонструє переваги використання 100% верхового торфу з додаванням добрив пролонгованої дії (3 кг./м3) та перліту (частка у торфосуміші 15%).


Краще один раз побачити

Масштаби вирощування садивного матеріалу вражають


Сіянці ялиці 1 рік


Однорічні сіянці ялиці крупним планом


Сіянці ялиці – 2 роки


Саджанці ялиці з ЗКС у мішечках з агроволокна


Сіянці модрини у відкритому грунті


Викопка сіянців модрини на зберігання та для пересадки у мішечки


Зберігання сіянців модрини у холодильнику


Саджанці модрини у мішечках


Зберігання сіянців смереки у прикопаних пучечках


Сіянці сосни в EPS-касетах


Смерека на дорощуванні


Проростає бук


Перші паростки


Стелажі в теплицях


Наповнені торфосумішшю мічшечки


Уже видно перші паростки бука


Розташування засіяних ємкостей на стелажах


Посіви бука лісового


Тут тепле повітря з верхніх шарів теплиці всмоктується, щоб опуститися в нижню частину


А звідси нагнітається тепле повітря


Виробництво мішечків з агроволокна


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *