football jerseys wholesale | Authentic Jerseys Wholesale | sports jerseys wholesale | football jerseys wholesale | throwback nba jerseys | Wholesale Soccer jerseys | chinese wholesale jerseys | Cheap Jerseys | Cheap NFL Jerseys

Граб звичайний (Carpinus Betulus L.) – листопадне дерево до 20-25 м висотою, діаметром до 60-70 см. Стовбур ребристий. Кора гладка, світло-сіра, слаботріщінувата. Крона циліндрична. Пагони бурі, голі, тонкі, довгі. Бруньки вузькі, гострі. Листки овальні, довжиною до 10-15 см, верхівка загострена, основа округла, темно-зелені, щільні, голі. Квітки одностатеві, чоловічі в циліндричних, червонуватих сережках, довжиною до 14 см, жіночі в колосках. Плоди – горішки, яйцеподібні, довжиною до 10 мм, зеленуваті, приплюснуті, однонасінні, у пухких супліддях, листкова обгортка трилопатева. Тіньовитривалий, повільнорослий, вибагливий до родючості ґрунту. Посухостійкий, але в особливо жаркий період рекомендується рясний полив рослини. Переносить міські умови. Морозостійкий. Природно росте в Європі, крім Скандинавії і Іспанії, на Балканах, Кавказі, в Малій Азії, в Україні – на схід до Полтави, рідко в Криму.
В культурі граб звичайний розмножується живцями, відводками, але найчастіше насінням, яке стратифікують в два етапи: протягом 15-60 днів при температурі 20 °С і протягом 90-120 днів при температурі 1-10 °С. Висівати насіння слід восени відразу після збору. При весняному посіві необхідна двоетапна стратифікація: I – при 20 °С протягом 0,5-2 місяці, II – при 1-10 °С (оптимум 5 °) протягом 3-4 місяців. При появі перших проростків насіння переносять на пророщування при 20 °С або висівають. Зберігати насіння необхідно в щільно закупорених ємностях, целофанових або паперових пакетах в холодильнику або сухому неопалюваному приміщенні з вологістю 9 – 19% при 3 °С. При цьому насіння зберігає схожість 2-3 роки. Лабораторна схожість 69,6%. Глибина посіву 2-3 см.

Сьогодні деревина граба служить для виготовлення рояльних клавіш, більярдних київ, обробних дощок, грабель, лопат, музичних інструментів, підлогового покриття, паркету, різних видів верстатів та інших предметів. Меблі з граба славляться своєю міцністю і довговічністю. Однак, деревина цієї рослини досить «примхлива», сприйнятлива до вологи, погано піддається обробці ріжучими інструментами і поліруванню. Легка в фарбуванні і морінні. Без спеціальної обробки схильна до гниття.

Декоративна форма крони дозволяє використовувати його в групових і одиночних посадках, для створення живоплотів. Завдяки повільному зростанню граба, його крона довго не втрачає штучно створену форму.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *