football jerseys wholesale | Authentic Jerseys Wholesale | sports jerseys wholesale | football jerseys wholesale | throwback nba jerseys | Wholesale Soccer jerseys | chinese wholesale jerseys | Cheap Jerseys | Cheap NFL Jerseys

В районі міста Муйнак на південному березі висохлого Аральського моря, в його узбекистанській частини вже більше місяця йдуть масштабні роботи з озеленення ґрунту. Протягом року планується засадити насінням саксаулу понад 500 тисяч гектарів.

В роботі задіяні 530 тракторів, екскаваторів, позашляховиків і навіть авіаційна техніка – два літака АН-2. З початку робіт вже оброблена територія дна площею 338 тисяч гектарів, на підготовлених борознах пізніше посадять рослини. На 170 тисячах га насіння саксаулу вже висаджені, з них 60 тисяч гектарів були засіяні за допомогою авіації – ці ділянки знаходяться у важкодоступній місцевості. Всього було посіяно 443 тонни насіння.

Для забезпечення працівників посадковим матеріалом до збору насіння саксаулу залучили місцеве населення. Цим займаються понад 600 осіб. За 1 кг насіння їм платять по 15 тисяч сумів ($ 1,8). Найбільш активні збирачі можуть заробити в день до 150 тисяч сумів ($ 18).

Проведення робіт координує штаб з представників Міністерства з надзвичайних ситуацій, Ради міністрів Каракалпакстана, фахівців Державного комітету з лісового господарства та працівників інших організацій.

Саксаул був обраний для посіву завдяки тому, що він служить природною перешкодою для видування отруйних солей і піску в атмосферу. Один кущ рослини здатний закріпити навколо себе від 10 до 100 тонн сольових відкладень. «Уже через два роки лісові насадження будуть затримувати солі з дна висохлого Аралу на 20%, через п’ять років – вже на 70%, а на десятий рік – плантації саксаулу повністю закріплять опади, не даючи їм потрапляти в атмосферу», – каже і заступник голови Держкомітету з лісового господарства Голібжон Курбонов.

На початку січня стало відомо, що влада Казахстану також планує в цьому році засадити 10 тисяч гектарів висохлого дна в казахстанській частині Аральського моря.

Також голова Держкомітету з інвестицій країни Сухроб Холмурадов повідомив, що Узбекистан підготував 19 проектів щодо поліпшення соціальних і природних умов в Приаральї на суму $ 60 млн. Їх планується реалізувати в рамках створеного в листопаді 2018 року багатопартнерського трастового фонду допомоги постраждалим від аральскої катастрофи. Протягом п’яти років фонд планує залучити $ 123,2 млн. Уряд Узбекистану вже перевів у фонд перший транш в розмірі $ 6,5 млн. Домовленості про виділення коштів досягнуті з Норвегією, Японією, Південною Кореєю, Німеччиною і Швейцарією.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *